Jest to metoda stosowana w medycynie od setek lat tylko, że nie miała do tej pory nazwy. Obejmuje ona trzy elementy: wodę, ciepło i masaż. Sama woda daje naszym mięśniom wytchnienie i możliwość odpoczęcia.

pyłki kwiatowe - zdrowiePyłek wzmacnia siły naszego organizmu, zaliczyć możemy go do tak zwanej grupy super żywności.

ukaszeniaKażdy z nas chyba przynajmniej raz w życiu był użądlony. Najczęściej mamy problem z pszczołami, osami i szerszeniami. Ukąszenia właśnie tych owadów mogą być szczególnie niebezpieczne, gdy masz uczulenie na jad.

leczenie-stresCzasem przychodzi taki czas, że nazbiera się w nas duża ilość stresu, czasem do tego dochodzi też duża ilość negatywnej energii. W takim czasie nie rzadko pojawiają się nawracające bóle brzucha i mięśni. W tej sytuacji warto przyjrzeć się TRE, czyli Trauma Release Exercises.

szczepionkaCelem szczepienia jest zabezpieczenie naszego organizmu przed atakiem jakiejś choroby. Dlatego szczepionki które są na rynku powinny być bezpieczne dla nas i nie powodować żadnych skutków ubocznych, ale czy tak jest? Nowe szczepionki powinny być sprawdzane latami, jednak jeśli jest jakieś zagrożenie to czasem nie można tyle czekać, więc wiele osób decyduje się na ryzyko i szczepi taki nie do końca przetestowanymi preparatami.

uroda15 Latem skóra naszych stóp jest narażona na zbyt nagłe i intensywne promieniowanie słoneczne. Większą część roku chodzimy w zakrytych butach i nie eksponujemy stóp. Wówczas nie są one narażone na działanie promieni słonecznych. Latem nasze stopy mogą również doznać poparzenia słonecznego.

soczewkiSoczewki ze szlifowanego szkła zaczęły być modne dopiero w XIX wieku, ale to już historia. Nowoczesne soczewki są bardziej odporne na zarysowania, lekkie i potrafią pomóc nawet przy dużej wadzie wzroku. Chodzi tu o soczewki z materiałów organicznych o wyższych wartościach współczynnika załamania światła..

porady3Najgorsze podczas takich kąpieli jest to, że ludzie sikają do wody, przyznaje się do tego lwia część osób wypoczywających nad wodą. Takie zachowanie w dużym stopniu zwiększa ryzyko złapania jakiejś infekcji. Do tego jest też ryzyko ze zostaniemy zaatakowani przez jakiegoś pasożyta.

IMG1114kSzacuje się, że ośmiu na stu ludzi na naszej planecie ma cukrzycę, liczba ta ciągle wzrasta jednak nie w każdym rejonie naszej planety w tym samym tempie. Najszybciej rośnie tam gdzie jest duży wzrost gospodarczy, który wiąże się ze zmianą trybu życia wiąże się tym samym ze zmianą odżywiania.

img004Jednym z najczęściej atakujących nasz organizm pasożytów jest tasiemiec. Wnika on do naszego organizmu z zakażonym, niedogotowanym i surowym mięsem. Jeśli w naszym ciele zamieszka ten niechciany pasożyt mogą się pojawić takie objawy jak: nudności, biegunka, bóle brzucha, brak apetytu. Ale uwaga zakażenie może również być bezobjawowe. Na szczęście tasiemca można szybko zwalczyć jedną dawką leku o nawie prazikwantel.

lekarze34Jest to intymne zapalenie bakteryjne, które trzeba leczyć ambulatoryjnie. Okolice intymne kobiety są wyposażone w różnego rodzaju gruczoły. Bardzo ważne spośród nich są dwa gruczoły Bartholina, które są odpowiedzialne za nawilżenie nabłonka. Znajdują się w przedsionku pochwy po jednej i drugiej stronie wejścia do niej. Jeśli jest wszystko w porządku to mają one milimetrowe rozmiary. Ale zdarza się, że dochodzi do zatkania ujścia z któregoś z nich. Taka sytuacja powoduje, że w gruczole tworzy się ropień czy też torbiel. Prawdopodobieństwo takiej sytuacji rośnie przy częstych stanach zapalnych. Do zaczopowania dochodzi na skutek nagromadzenia się wewnątrz bakterii. Głównie są to: dwoinek rzeżączki lub paciorkowce. Dolegliwości powstałe w wyniku zakażenia mogą mieć postać przewlekłą lub ostrą.

Leczenie nerek W naszym społeczeństwie, co dziesiąty z nas ma problemy z nerkami. Ale niewiele osób zdaje obie z tego sprawę, ponieważ chorować można latami zanim będą wyraźne objawy. W tym czasie dochodzi do uszkodzenia i niewydolności nerek. Jedynym ratunkiem jest wykonywanie badań profilaktycznych. Raz w roku powinno się przeprowadzić badanie moczu na obecność albumin, dzięki czemu będziemy mogli się ustrzec przewlekłej nefropatii cukrzycowej. Ważne też jest oznaczenie poziomu kreatyniny we krwi.