Jest to odmiana trądziku która atakuje pachy, pachwiny oraz krocze. Powstające tam zmiany mogą ograniczać nasz ruch. Najczęściej ropne zapalenie gruczołów potowych atakuje po 30 roku życia zarówno kobiety jak i mężczyzn.

Celiakia a dzieckoCeliakia nawet przy lekkim przebiegu może mieć wpływ na ciążę może ona bowiem wywoływać zaburzenia hormonalne. Jest to przewlekła i dziedziczna choroba zapalna jelit.

EndometriozaObecnie sporo więcej wiemy o endometriozie niż jeszcze kilka lat temu.

badania - jelito grubeNarząd ten zaczyna się tam gdzie się kończy jelito cienkie. Natomiast koniec jego to odbyt. W jelicie cienkim trawione są resztki pokarmowe, które wędrują dalej i w jelicie grubym zamieniane są one w stolec.

zdr5W poprzedni artykule wspomnieliśmy już o Alzheimerze i o Parkinsonie. Teraz przyszła kolej na kolejną chorobę mózgu a będzie nią padaczka.

choroby-mozguMózg jest naszym największym narządem, mimo iż poznajemy go to i tak ma cały czas przed nami mnóstwo tajemnic. Niestety dopadają go też choroby, jedną z najczęstszych jest Alzheimer.

autyzmJest to najcięższe zaburzenie neurorozwojowe. Na szczęście wczesne rozpoznanie daje szansę na poprawę życia. Nawet lekki stopień przynosi osobie dotkniętej autyzmem bardzo poważne problemy społecznościowe i życiowe.

biegunka Po pierwsze trzeba być wiadomym tego, iż nie pojawia się ona bez przyczyny. Jeśli biegunka trwa dłużej niż trzy tygodnie to bezwarunkowo trzeba szukać pomocy u lekarza.

problemy-pecherzNajczęstszą chorobą w okresie zimowym są infekcje wirusowe, przeziębienie oraz grypa. Zaraz po tych chorobach plasują się kłopoty z pęcherzem a dokładniej mówiąc zakażenia układu moczowego. U kobiet cewka moczowa jest cztery razy krótsza niż u mężczyzn, u których wynosi ona 20 cm.

medycyna17Woda w basenie i najbliższe otoczenie są często dezynfekowane, mimo tego w tych miejscach roi się od zarazków. One mogą powodować różne dolegliwości. Pierwszą jest infekcja intymna. Chlor zawarty w wodzie basenowej podrażnia śluzówkę która łatwiej ulega zakażeniu np. rzęsistkiem.

bol-glowyO zapaleniu zatok przynosowych może świadczyć rozpierający ból lub wrażenie silnego ucisku. Większość osób zapada na zapalenie zatok w wyniku wcześniejszego kataru. Zapalenie zatok pojawia się zwykle w kilka dni po wystąpieniu pierwszych objawów kataru. Potem ból i ucisk mogą trwać nawet miesiąc.

klopoty-intymneRak Janika został kiedyś nazwany syndromem krawcowej, ponieważ u kobiet z tym schorzeniem systematycznie powiększa się obwód brzucha. Dzieje się tak za sprawą bezbolesnego gromadzenia się w jamie otrzewnej płynu. Objawy pobolewania brzucha, uczucie pełności czy ucisk w miednicy mogą się pojawić nieco później.